Kącik Trenera – 2016/12/17 – Praca u podstaw

whatsapp-image-2016-12-14-at-10-41-57

Myślę, że ten termin najlepiej pasuje do opisania szkolenia, które zorganizowaliśmy w ubiegły weekend. Co roku jako KINGS staramy się przekazać naszą wiedzę i podzielić się zebranymi doświadczeniami. Tym razem zdecydowaliśmy się podzielić królewską klinikę na dwa dni. W sobotę spotkaliśmy się z trenerami i managerami drużyn na campusie AGH. Program szkolenia poruszał wszystkie niezębne naszym zdaniem elementy. Trenerzy prezentowali zagadnienia z zakresu projektowania ofensywnego i defensywnego playbooka, motywowania zawodników, planowania treningów i analizy video. Nasz sztab medyczny zwrócił uwagę na bezpieczeństwo zawodników i pokazał jak u nas dbamy o ich zdrowie. Filip Świechowicz – MVP, dzielił się z uczestnikami swoimi przemyśleniami z pobytu na obozie w Ohio Northern University.

 Drugi dzień to praktyka, otwarty trening pod balonem. Wzięliśmy w obroty 60 zawodników z 12 drużyn PLFA. Cały dzień był zaplanowany zgodnie ze standardami panującymi w KINGS, a shadow coaches mogli zobaczyć jak to o czym mówiliśmy dzień wcześniej wygląda „w akcji”.

 Warsztaty trenerskie to fantastyczna sprawa. Szerzenie filozofii KINGS i dzielenie się tym co już wiemy to nasz obowiązek. Satysfakcja uczestników to potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku. To potwierdzenie, że to co robimy i to na co poświęcamy tyle czasu ma sens. W codziennej pracy klubowej nie dostrzegamy jak wiele udało nam się zbudować. Nasza organizacja ma niesamowitą Panią Prezes, rewelacyjnego Head Coach’a, dwóch koordynatorów, 6 trenerów pozycyjnych i sztab medyczny. Mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy punktem do którego warto dążyć. 

 

Marek Gil
Trener Lini Ofensywnej
Kraków Football Kings

marek-gil

Marek Gil w akcji