Kącik Trenera – 2016/09/12 – Pasja powróciła

Kolejny sezon, kolejna długa droga do mistrzostwa. Z jednej strony odechciewa się w momencie, gdy przed oczami rozpościera się obraz rozmiaru pracy, jaką trzeba w to włożyć. Ale z drugiej, jeśli nawet na mgnienie oka odczuje się obawę i zniechęcenie, to rozpierzchnie się to natychmiast dzięki szczeremu zapamiętaniu naszych “podróżników do ONU”.

Sześciu KINGS, którzy byli dwa tygodnie w Stanach u Polar Bears (drużyny Ohio Northen University), powróciło z rozbudzonym entuzjazmem i zarazili nim całą resztę sztabu trenerskiego.img_1244

Właśnie dzisiaj rano spotkałem jednego z nich. Przywitał mnie radosnym uśmiechem i słowami: “Trening wieczorem! Nie mogę się doczekać!”. I jak tu nie mieć motywacji, kiedy staje się przed takim entuzjazmem.

Trudno jest ująć w słowa wdzięczność, jaką mam dla trenera Dean Paul’a, który kolejny raz gościł nas na obozie treningowym Polar Bears, tym bardziej, że każdy z tej szóstki KINGS, wyrażał się o pobycie w samych superlatywach stwierdzając, że sztab trenerski ONU robił wszystko, co w jego mocy, by KINGS czuli się, jak u siebie w domu i maksymalnie wykorzystali ten pobyt.

Rudolf ONUA swoją drogą – trudno o lepszą nagrodę dla Najlepszego Zawodnika KINGS niż ta podróż do ojczyzny pasiastego boiska, gdzie miał on możliwość spędzenia dwóch tygodni w otoczeniu znakomitych kolegów po fachu. Oglądać “Hard Knocks” w TV to jedno, ale być z nimi w rzeczywistości, to coś zupełnie innego.

Wierzę, że będzie to znakomitą motywacją do jeszcze cięższej pracy w tym roku. Ostatecznie przecież cała ekipa KINGS miałaby chrapkę na taki wypad do Stanów.

W aktualnym przed-sezonie zaplanowaliśmy trzy nabory do KINGS dwa mamy już za sobą, kolejny za 3 tygodnie. Dwudziestu kandydatów z pierwszych naborów zostało zaproszonych na treningi początkujących. Na dzisiejszym treningu będziemy kontynuowali pracę z nimi oraz z tymi, którzy zmieniają pozycję w tym sezonie, jak również z rekrutami niższej lig.

 

Pamiętać należy, że krakowscy KINGS, to nie tylko zawodnicy na boisku. To cała organizacja, która rekrutuje chętnych do logistyki, marketingu, zdobywania funduszy dla KINGS itp.

Przyjdź i stań się częścią czegoś szczególnego. Dołącz do nas w drodze do mistrzostwa.

 

Dawid Ostręga

Trener Główny
Kraków Kings
Mistrz PLFA1 2015

Kliknij tutaj aby zobaczyć wszystkie artukuły w Kąciku Trenera