Kings Insider – 2015/07/21 – Cechy mistrzów

— W tej edycji Kącika Trenera pisze Łukasz Niedzielski —

Jeden – CEL !
Kiedy – TERAZ !
Tylko – KINGS !
Każdy będący na naszym meczu czy treningu mógł usłyszeć ten okrzyk nie jeden raz.

Sezon zaczęliśmy osiemnastego września, skończyliśmy osiemnastego lipca. Dokładnie dziewięć miesięcy przygotowań, starań sztabu trenerskiego, medycznego, zarządu, ciężkiej pracy zawodników, dziewięć miesięcy walki o jeden cel.

O jedyny cel, o który warto walczyć. Mistrzostwo.

DSC_6884

Łukasz Niedzielski – Defensive Coordinator

Każda akcja, każdy dzień ćwiczeń, czy na treningach pod okiem trenerów czy samemu na siłowni, lub bieżni przybliżał nas do niego. Czas spędzony na analizach przeciwników, naszych błędów, praca nad sobą każdego dnia sprawiło, iż stał się możliwy.
Cel, który udało nam się osiągnąć!

Mógłbym wiele pisać o wyróżniających się zawodnikach, olbrzymim zakresie pracy, jaki wykonał nasz zarząd, sztab medyczny, czy trenerski.  Mógłbym opisać jak wiele przeszkód pojawiło się na naszej drodze i jak likwidowaliśmy je, jedna po drugiej, by znaleźć się tam, gdzie jesteśmy dzisiaj.
Uważam jednak, że dużo ważniejsze jest coś innego, coś dużo ciężej mierzalnego na początku, niemal niemożliwego do oceny i weryfikacji, a zarazem dużo istotniejszego niż cokolwiek innego.
Wygraliśmy dzięki zmianie, jaka zaszła w sercach naszej drużyny, wygraliśmy dzięki temu, że wszyscy uwierzyliśmy we wspólny cel i zrobiliśmy wszystko by go osiągnąć.

Zwycięstwo było tylko wypadkową tego, jakimi ludźmi stają się nasi zawodnicy, a stali się zwycięzcami. Łatwo zagrać mecz, łatwo jest poświęcić na coś parę godzin. Rozpocząć treningi wiele miesięcy wcześniej, poświęcać większość swego czasu na przygotowania do czegoś tak odległego jest niesamowicie trudno.

Trzeba uwierzyć w siebie, swych przyjaciół z drużyny, trenerów i oddać im wszystko, co tylko się może. Tak też stało się w tym roku i było warto. Większość z nich nie zdaje sobie jeszcze z tego sprawy, jak bardzo sport uczy charakteru, jak każdy z Nich decydując się na poświęcenie w stu procentach drużynie rozwinął swój charakter, jak wiele jest rzeczy, które kiedyś były problemami a niedługo przestaną nimi być.

Hart ducha, dyscyplina, walka by osiągnąć swój cel, pomimo wszystkich przeszkód, jakie mogą się pojawić, umiejętność pracy w grupie, zaufanie dla tych, którzy dążą do tego samego, umiejętność poświęcenia swego ego dla celu, o który wszyscy walczymy, to cechy mistrzów, cechy zwycięzców!
Cechy Kraków Kings!

 

Łukasz Niedzielski
Koordynator Obrony
Kraków Football Kings
Mistrz PLFA1 – 2015

Kliknij tutaj aby zobaczyć wszystkie wszystkie artukuły w Kąciku Trenera