Kings Insider 2015/07/13 – Trenerzy lecą do stanów

Z pewnością wszyscy zetknęliśmy się z powiedzeniem: “daj głodnemu rybę – nakarmisz go na dzień, ale naucz go łowić – nakarmisz go na życie”. Z tym w myśli przystępuję do każdego treningu z Kings.  Jest moją odpowiedzialnością przygotować zawodników, ale również jest nią szkolić i rozwijać kadrę trenerską.  Młoda i mocna kadra trenerska nie tylko podnosi poziom bieżących rozgrywek, ale stanowi silny fundament na przyszłość naszej drużyny, oraz tego sportu w Polsce w ogólności.

DSC_7734Dlatego też uskrzydla mnie fakt, że Dean Paul, który jest trenerem głównym drużyny futbolowej w Ohio Northen University, zgodził się na otwarcie nam drzwi do wzięcia udziału w sierpniowym obozie treningowym w USA. Będziemy mogli brać udział we wszystkich treningach i spotkaniach drużyny. Coś w rodzaju cieni podążających za każdym ruchem ich ekipy.

ONU jest motorem NCAA D3 i wiele znajdował się w rankingu 25 najlepszych drużyn przez ostatnich 10 lat. O niesamowitej randze tej drużyny i poziomie, do jakiego doprowadził trener Paul swoich Polar Bears, niech zaświadczy sama cyfra określająca procentową ilość wygranych meczów: 70%.  Czyż nie mówi to samo za siebie?

Partycypowanie w pełni w czasie najbardziej intensywnej części przygotowań do sezonu jest najbardziej praktyczną, efektywną i wartościową metodą treningową, jaką może otrzymać młody trener. Będziemy “jeść, oddychać i żyć futbolem” prawie 24 godziny na dobę w ciągu tych 10 wysokooktanowych dni. Treningi, spotkania, filmowe analizy – wszystko na najwyższym poziomie, wystarczająco wysokim, aby doprowadził Polar Bears do udziału w playoffs NCAA. Zanurzyć się w świecie futbolu amerykańskiego, w kraju jej narodzin, z drużyną, której tradycją jest wygrywanie – to ogromna inwestycja w przyszłość Kings, ale jednocześnie nagroda dla tych młodych ludzi, którzy bezinteresownie (każdy bowiem trener jest ochotnikiem, nie gratyfikowanym finansowo za swoją pracę) inwestują swój czas w program rozwoju drużyny Kings.

Kiedy podzieliłem się tą nowiną z naszą ekipą trenerską, ogromny uśmiech rozjaśnił ich twarze. Każdy z nich, nie ukrywając emocji, wyznał jak wielkie możliwości edukacyjne stanęły przed nimi otworem dzięki Ohio Northem University. Nawet dość przerażające obciążenie finansowe związane z wyjazdem, nie było w stanie przesłonić ich entuzjazmu.

Niedawno pisałem, że “aby być najlepszym, trzeba grać z najlepszymi”. Teraz będzie to również realnością dla naszej kardy trenerskiej; będą mieli możliwość uczyć się od najlepszych.

Wiele lat temu pewien trener w Delaware kochający futbol, dał szansę chłopaczkowi zza oceanu uczyć się tego sportu od samego siebie, Ale nie tylko, także szansę zrobienia stopnia naukowego. Złapałam możliwość zrobienia MBA w Wesley College, a teraz jestem szczerze dumny z faktu, że dane mi jest prowadzić krakowskich Kings, jako główny trener. A wszystko, dlatego, że trener z Wesley zobaczył we mnie kogoś, w kogo warto było zainwestować. A teraz inni trenerzy otwierają swoje drzwi, ofiarując całemu mojemu trenerskiemu zespołowi szansę, jaka nie często trafia się nawet raz w życiu.

ŚWIATU POTRZEBA WIĘCEJ TAKICH MĘDRCÓW !!!  z całego serca im dziękuję.

Go Kings!

Dawid Ostręga
Trener Główny
Kraków Football Kings

PS. Ten wyjazd jest bardzo kosztowny dla naszych trenerów, więc jakiekolwiek wsparcie jest bardzo mile widziane.

 

Kliknij tutaj aby zobaczyć wszystkie wszystkie artukuły w Kąciku Trenera