Kings Insider 2015/03/06 – Otwarty Trening

20150307_121550Trening w tym tygodniu będzie troszkę inny, a mianowicie otwarty, co oznacza, że zaprosiliśmy do udziału wszystkie inne okoliczne drużyny. Jest ich sporo i znajdują się w odległości paru godzin jazdy od Krakowa. Właśnie zaczynają swoją egzystencję i z tego powodu brakuje im doświadczenia i trenerów.

Kings mają to szczęście, że posiadają trzech byłych zawodników i mnie, jako trenerów, ale ci, co dopiero rozpoczynają budować swoją drużynę nie mają tego fartu. Zawsze staram się pouczać naszych zawodników, że powinni inwestować w swoje środowisko, a więc taki otwarty trening wydaje się być rewelacyjną okazją.

I jest to okazja, która przyniesie wzajemną korzyść. Nowe drużyny dostaną wskazówki od doświadczonych trenerów, jakiego typu zagrania powinni ćwiczyć z poradą, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę. Natomiast nasi zawodnicy potrenują na odmianę z kimś innym niż zazwyczaj, co jest bardzo wskazane dla pogłębienia doświadczenia technicznego, a poza tym spodziewam się, że przekażą oni swoje umiejętności mniej doświadczonym graczom. Najlepszą metodą, żeby się samemu czegoś nauczyć, jest uczenie drugiego, dlatego ten otwarty trening powinien przynieść dużą korzyść naszym zawodnikom. Uwielbiam te chwile, kiedy moi zawodnicy przychodzą do mnie po treningu z juniorami i mówią: „trenerze, teraz już wiem, co chciałeś mi pokazać”. Zatem po sobotnim treningu spodziewam się wielu komentarzy w tym stylu.

Kiedy jestem już w temacie „dawania”, mieliśmy nowego rekruta na środowym treningu. „Krwiopijek” jest maskotką kampanii „Wampiriada”, czyli oddaj krew, duże czerwone serce. Nakręciliśmy promocyjne wideo maskotki w pozycji running back’a zdobywającego przełożenie.  Wspaniała zabawa, a do tego na szczytny cel.

Go Kings!

Dawid Ostręga
Trener Główny
Kraków Football Kings