Kings Insider 2015/03/01 – Pierwsze starcie

DSC_5557Minęło 4 godziny odkąd autokar wyjechał z Dzierżoniowa, miasteczka, w którym spotkaliśmy się z Panterami w przedsezonowym towarzyskim pojedynku. Dojeżdżając do Krakowa kończę właśnie wstępną analizę filmu z meczu. Popełniliśmy niezliczoną ilość błędów. Większość ludzi pomyślałaby, że to kiepsko, ale tak nie jest. To pomoże nam doskonalić się, unaocznić nam te rzeczy, nad którymi musimy popracować i te, które musimy doprowadzić do doskonałości.

Pantery były trudnym przeciwnikiem i było to oczywiste, że na boisku byli o klasę lepsi od nas, ale w moim odczuciu Kings mogą być z siebie dumni. Każdy z zawodników stawił czoła opozycji i dał z siebie absolutnie wszystko. Wysoki poziom przeciwników wyeksponował do bólu błędy, które popełniliśmy. Football amerykański jest grą absolutnie zespołową wymagającą udziału każdego zawodnika i nie ma się gdzie skryć. I chociaż każdy z Królów walczył twardo, to jednak naszą największą przeszkodą były błędy myślowe. Przeciwnik takiej klasy wymaga zdecydowanie lepszego przygotowania psychicznego, co dzisiaj nas zawiodło.

Trzygodzinna analiza filmu napełniła mnie optymizmem. Błędy myślowe, które popełniliśmy są do naprawienia i jest oczywistym, czym muszę się zająć w najbliższych tygodniach. Jutro w czasie spotkania z drużyną, trenerzy i ja przedstawimy wszystkie popełnione błędy, aby wszyscy zapoznali się z tym, co musi być poprawione. Pokażemy zawodnikom również dobre zagrywki, aby dać im do zrozumienia, że kiedy cała drużyna jest skoncentrowana, nasz potencjał jest ogromny.

DSC_5578Dzisiaj uczyniliśmy krok w kierunku osiągnięcia naszego celu i jestem tym bardziej przekonany, że jesteśmy na dobrej drodze.

Kiedy opuszczaliśmy dzisiaj obiekt sportowy, spędziłem chwilę na rozmowie z amerykańską ekipą trenerską Panter.  Kiedy żegnaliśmy się jeden z trenerów powiedział: “It’s clear that you love football, the world needs more people like you”.  Było to rzeczywiście miłe z jego strony, ale przez myśl przemknęło mi, że to nie tyle sport tak kocham, ile moją drużynę! Kings są fantastyczną garstką facetów, którym warto poświęcić czas!

 

Dawid Osręga
Trener Główny
Kraków Football Kings