Kings Insider 2015/02/17 – Wyglądasz dobrze, grasz dobrze

„Wyglądasz dobrze, grasz dobrze”

W październikowym „Kings Insider” pisałem o braku sprzętu, przykładowo: koszulek treningowych. Dzisiaj rzeczywiście promieniuję radością, być może nawet bardziej niż zawodnicy, jako że firma Barona HR Services Polska funduje naszej drużynie komplet nowych koszulek treningowych.

Poza faktem, że poprawi to naszą prezencję i ułatwi treningowe analizy wideo, przyniesie to dodatkową korzyść. Wiadomo, że uniformy są bardzo ważnym aspektem drużyny. Dają poczucie jedności i równości, co wzmacnia siłę każdej drużyny i jest krokiem w kierunku uzyskania jednolitego wyglądu.

Nie mniej jednak dla KINGS ten gest jest czymś znacznie ważniejszym niż po prostu dobry wygląd. Rozesłał on mianowicie między zawodników i cały sztab kierowniczy wieść, że są ludzie i biznesy, których obchodzi to, co robimy. Że ciężka praca na siłowni i na boisku za kulisami, jak również udział w różnych inicjatywach społecznych, są zauważane. Barona swoim gestem zawierzyła nam i zostało to bardzo docenione przez zawodników i sztab. Kiedy wszyscy ochłonęliśmy z pierwszego oczarowania, jeden z zawodników tak podsumował to wydarzenie: „teraz, to naprawdę musimy ruszyć 4 litery”. Co prawda użył barwniejszego określenia, ale taki był sens.

Dało się zaobserwować zdecydowanie większy dynamizm w czasie treningu i choć wywołany niemal trzpiotowatą radością, to jednak przebijała przezeń pewna powaga. Zawodnicy zrozumieli, że fakt znalezienia poważnego sponsora, nakłada na nich zdecydowanie większą odpowiedzialność, której muszą w odpowiedni sposób sprostać.

Go Kings!

Dawid Ostręga
Trener Główny
Kraków Football Kings