Kings Insider 2014/11/02 – „To tylko zabawa”

Jeśli jest się trenerem jakiejkolwiek drużyny sportowej, jest niezmiernie trudno powiedzieć jej zawodnikom, że trenujemy właściwie dla zabawy, bo tym przecież jest każda gra sportowa i taka właśnie jest rzeczywistość. Twardo walczymy, aby osiągnąć sukces na płaszczyźnie sportowej, ale w tym samym czasie , tak samo twardo walczą ludzie by utrzymać się przy życiu i zwyciężyć choroby.

Młodzież, a w szczególności sportowa, jest przeświadczona, że jest nie do zdarcia, że choroby ich się nie imają, a jeśli już to bez specjalnego efektu na życie. MOVEMBER jest świetnym sposobem na rozbudzenie świadomości o zdrowiu ludzkim, o rzeczywistym zagrożeniu, jakie niesie ze sobą rak. To właśnie dlatego jako drużyna (ze mną na czele) partycypujemy w inicjatywie MOVEMBER.

Jest moim trenerskim obowiązkiem uczyć i inspirować młodych ludzi nie tylko w ich sportowych ramach, ale także w życiu codziennym, by stawali się coraz lepszymi. Uczestnictwo w inicjatywie MOVEMBER, to jeden ze sposobów, poprzez który staram się to osiągnąć. Jest bardzo ważnym, żeby moi zawodnicy nie myśleli wyłącznie o sobie, ale żeby starli się wnieść coś dobrego w swoje środowisko. To prawda, że jako drużyna borykamy się z problemami finansowymi i z trudem znajdujemy mecenasów, dzięki którym moglibyśmy uczestniczyć w rozgrywkach sezonu, ale to nie oznacza, że nie możemy starać się pomóc innym jakkolwiek potrafimy.

Są to bardzo ważne życiowe lekcje, które staram się przekazać moim zawodnikom każdego dnia.

Chcesz zachichotać ze wspaniałych zarostów KRAKOWSKICH KINGS w ciągu nadchodzącego miesiąca zaglądnij na www.krakowkings.org albo fb.com/kingskrakow

Miejscem narodzin MOVEMBER jest Australia. Zaglądnij zatem również http://au.movember.com

Go Kings!

Dawid Ostręga
Trener Główny
Kraków Football Kings