Kings Insider 2014/10/22 – 50 i rośnie

kk-newsletter-4-1Ostatni KINGS INSIDER pisałem krótką chwilę temu, ale rozsadza mnie chęć ujawnienia emocji, które we mnie buszują. Wczoraj mieliśmy nasz pierwszy trening w dniu roboczym. Uczestniczyło w nim ponad 50-ciu zawodników.

Przebywanie wśród tej liczby rutyniarzy zasilonych grupą gotowych do walki nowicjuszy, dało całej ekipie trenerskiej ogromny zastrzyk energii i motywacji. Pomyślałem jednak, że nie w ilości istota. Jednakże w mgnieniu oka te przemyślenia sczezły, gdy przekonałem się jak ciężko każdy z nich pracuje.

kk-newsletter-4-2Po treningu zgarnąłem na chwilę zawodników, żeby im powiedzieć, że jest to sezon osiągnięcia ich perfekcji i jeśli będą kontynuowali treningi z taką właśnie intensywnością, to niezaprzeczalnie sięgną po mistrzostwo, którego wszyscy pragną. Mając możność trenowania sportowców na poziomie NCAA w Stanach, mam możliwość porównania tego sportu do jego polskiego wydania. Niepodważalnie mamy pasję, oddanie i wolę walki, chociaż brak doświadczenia jest oczywisty. Jesteśmy jednak tutaj po to, by je zdobyć.

kk-newsletter-4-3Natomiast główną wizualną różnicą są możliwości zaplecza treningowego w stosunku do młodych sportowców po drugiej stronie „sadzawki”; choćby tak podstawowa rzecz, jak koszulki treningowe, które ujednolicają i jednoczą członków zespołu. Jestem jednak przekonany, że z pomocą naszych lokalnych dobrodziejów, wkrótce będziemy prezentować się, jak drużyna z prawdziwego zdarzenia, nie tylko podczas rozgrywek, ale i w czasie mozolnych treningów.

Go Kings!

Dawid Ostręga
Trener Główny
Kraków Football Kings