Juniorzy

Kraków Kings U18 Young Blood 2019
W tegorocznej rekrutacji do drużyny juniorów dołączyli młodzi zawodnicy z roczników 2001-2004, a dzięki stałej współpracy ze szkołami takimi jak np. Szkoła Gortata – Kraków, mamy nadzieję na stały napływ młodych pasjonatów footballu amerykańskiego.
W tym roku naszymi najmłodszymi zawodnikami zajmie się Dawid Ostręga i zbudowany przez niego zespół trenerów.
Liczymy, że nowy sztab trenerski pomoże Drużynie Juniorów rozwijać się i osiągać sukcesy, co w przyszłości pozwoli im zasilić pierwszą drużynę. Jednym z celów sztabu, będzie stworzenie systemu rekrutacyjnego wzorowanego na amerykańskim uniwersyteckim systemie rekrutacyjnym, który pozwoli każdego roku na oddelegowanie grupy wyszkolonych zawodników gotowych do przejęcia gry w seniorach albo NCAA.

Dla zainteresowanych dołączeniem do drużyny, którzy nie mieli szansy uczestniczyć w rekrutacji poniżej zamieszczamy terminy treningów. Osoby zainteresowane, mogą przyjść na dowolny trening (ze swojej kategorii wiekowej) i zgłosić chęć uczestnictwa w treningu Trenerowi.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4IKHsv8CQrX1R26LQD7jl_D-OGOEb9KbRm5doN0xmECEnSA/viewform?fbclid=IwAR0qF2vbRxqnLF0s4DZzQtDFiVIzD3t936NpwPylmcz9SWRAQpjgYAumTRk

Historia drużyny Juniorskiej:

Powstała w 2012 roku drużyna juniorska Kraków Football Kings od 2013 roku uczestniczy w rozgrywkach futbolowych w Polsce.

W latach 2013 do 2017 drużyna występowała w ramach rozgrywek juniorskich PLFA, zarówno ośmio jak i jedenastoosobowych, a od 2018 występuje wraz pozostałymi drużynami Kings w Lidze Futbolu Amerykańskiego.

W całym okresie swego istnienia drużyna osiągała następujące rezultaty sportowe :

2015 – zajęcie trzeciego miejsca w ośmioosobowych rozgrywkach juniorskich PLFAJ

2016 – awans do turnieju półfinałowego w ośmioosobowych rozgrywkach juniorskich PLFAJ

Trenerzy Główni drużyny Juniorskiej:

2012 – 2017 Trener Główny Piotr Jarocki.

 2018  Trener Główny Jacek Małecki.

2019 Trener Główny Dawid Ostręga