Królewski Maraton

Kings i pajacyki?

Mini Mini Cracovia Maraton nie straszny zawodnikom Kraków Footbal Kings. Nasi futboliści w sobotę 27 kwietnia rozgrzewali do biegu „Szkrabów”,  „Gagatków”, „Ancymonów” i  „Urwisów”.

Dzieci w wieku od 3 do 12 lat biegły dystans wokół murawy piłkarskiej na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana przy Krakowskich Błoniach.  Zadaniem naszych młodych Kingsów było poprowadzenie lekkich ćwiczeń rozgrzewających i rozciągających – przysiady, pajacyki przed każdym biegiem.  Dzieci chętnie wykonywały ćwiczenia zdając sobie sprawę z powagi  i rangi zawodów. Po rozgrzewce, ustawiły się do biegu i wystartowały na znak organizatora. Wszystkim małym zwycięzcom gratulujemy!

Niedziela

Do startu! Gotowi?! Start!

W deszczową niedzielę gracze z drużyny B i drużyny juniorów pomagali przy starcie a zarazem  mecie 18. PZU. Cracovia Maraton na krakowskim rynku.  O 8.30 jako pierwsi wystartowali  zawodnicy z niepełnosprawnościami, a następnie o 9 poczynając od maratończyków światowej klasy  do wszystkich wielbicieli biegania. Zadaniem naszych podopiecznych było ustawienie się między biegaczami i puszczenie ich w odpowiednich porach czasowych. Po 2 godzinach byliśmy już potrzebni w tym samym miejscu tylko już w roli pomocników dla zmęczonych i wycieńczonych, ale szczęśliwych i dumnych biegaczy, którzy pokonali dystans 42,2 km. „Młodzi królowie” pomagali długodystansowcom opuścić metę, by zrobić miejsce dla kolejnych szczęśliwców.  Serce Krakowa zabiło w tę niezwykłą niedzielę szybciej niż zwykle dzięki 5-ciu tysiącom biegaczy oraz kibicom! Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w 18. PZU Cracovia Maraton! Szczególnie zwycięzcom:  Kotut Cybrian i Khapilina Viktoryija oraz pierwszym Polakom na mecie: Jakub Szymankiewicz, Angelika Mach. Dziękujemy za możliwość udziału Zarządowi Infrastruktury Sportowej w Krakowie w tej niesamowitej imprezie sportowej.  Biegaczom i organizatorom życzymy dalszych sukcesów, mimo że czasem aura może nie sprzyjać.

Wszystkich Maratończyków zapraszamy wszystkich na mecz domowy Kraków Football Kings . Sobota 04.05.2019. WKS Wawel. Godz 13:00

Aut. Izabela Kaczor