Kings i ASM Scholarships nawiązują współpracę

Jednym z nadrzędnych celów działania Kings jest ciągły rozwój naszych zawodników i trenerów. To dlatego od kilku lat jeździmy do USA podpatrywać tamtejsze metody, do dlatego stawiamy na stabilizację sztabu szkoleniowego. I nareszcie to dlatego staramy się regularnie sprowadzać trenerów zagranicznych na treningi i zgrupowania. Czas na następny krok. Czas na inwestycję w młodzież.

ASM to czołowa marka z USA specjalizująca się we wsparciu zawodników wszystkich dyscyplin sportu w uzyskiwaniu stypendiów sportowych na amerykańskich uczelniach wyższych. Niedawno otwarty polski oddział tej marki od razu wzbudził nasze zainteresowanie. Z wzajemnością. Po krótkich i dynamicznych ustaleniach miło nam poinformować, że zawiązujemy współpracę.

Kraków Kings są od dziś oficjalnym i wyłącznym partnerem ASM w Polsce w zakresie futbolu amerykańskiego i lacrosse. Wspólnie będziemy oferować kompleksowy program przygotowania młodzieży licealnej do wyjazdu na studia do USA i to nie tylko w kontekście naszych, Królewskich dyscyplin sportu. Na start wyznaczamy sobie wspólny obszar działania na cztery województwa. A dalej – „Sky is the limit”.

„Od niedawna pracujemy na rynku polskim, ale po tym jak otwarte umysły poznaliśmy w Kings i jakie wspólne projekty rozpoczynamy wiemy, że powinniśmy byli dotrzeć tu wcześniej. Potencjał sportowy waszego kraju jest ogromny” – powiedział Chris Vidal, CEO ASM Scholarships.

„Współpraca, którą nawiązaliśmy oraz produkt, który przygotowujemy są unikalne na skalę europejską. Oczywiście współpracujemy z klubami sportowymi w Polsce, ale z nikim tak szybko nie udało się dojść do takich rozwiązań.” – mówi Robert Samaruk Dyrektor Zarządzający ASM Scholarships Poland.

„Dla nas współpraca z ASM Scholarships to nie tylko okazja do rozbudowania portfela korzyści, który oferujemy naszym zawodnikom i trenerom. To również sprawdzian naszego profesjonalizmu i przygotowania do działania w dużo szerszym zakresie zarówno sportowym jak i wychowawczym oraz biznesowym. Rozumiemy, że na efekty działań trzeba będzie trochę poczekać, ale jak dobrze pójdzie, to za kilka lat będą do nas wracać wyszkoleni i wyedukowani w USA zawodnicy, którzy będą zasilać nasze szeregi”. – powiedziała Katarzyna Ostręga, Prezes Zarządu Kraków Kings.

Więcej informacji o wspólnych działaniach udostępnimy wkrótce.